Previous
Next
Agromila

Sustainable Agriculture
For The Future

Agromila, which is subsidiary in Gilan Group, has set out with the aim of meeting the needs of ecological, sustainable and fertile agriculture around Turkey and around the world. For this purpose, it provides services in all areas of agricultural production, especially greenhouses, orchard, vegetables and industrial crops production.
Which plant is yours?
domates-t-4
Fresh fruit background. Healthy eating and dieting concept. Winter assortment. Top view
Peanuts with shell , background

Yüksek Kalitede İçeriklerle Üretilen ve Sürdürülebilir Tarımın İhtiyacını Karşılayan Çözümler

AGROMİLA, arkasındaki global grubun vizyonuyla, Türkiye’de ve dünyada ekolojik, sürdürülebilir ve verimli tarıma ihtiyacı karşılama vizyonuyla kurulmuştur.

Our Products

SOLUTIONS PRODUCED WITH HIGH QUALITY CONTENT AND MEET THE NEEDS OF SUSTAINABLE AGRICULTURE.

Milacolor
Ergostym
Mossmila
Agromila

SOILLESS AGRICULTURE

The method that is grown by planting the nutrients and water required by plants and providing these needs in an environment other than soil is soilless agriculture. In this method, minerals, nutrients, water amounts and other elements are calculated for the development of plants. Plans are created in accordance with these calculations and applications are made for production.
No Soil
Fast Growing
Water Saving
Winter Period Late and Pied Coloring Problems
Spotting, Pied and Deformation Problems in Cluster
Rooting
Problems

Agromila Directory

Agriculture
Agromila

Agromila Buğday Harmanı’nda!

Balıkesir Bandırma Merinos Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen Buğday Harmanı Günleri’ne Agromila olarak katılım sağladık! 

Read More »
Agriculture
Agromila

17. Azerbaycan Uluslararası Tarım Fuarı’na Agromila’dan Katılım!

Sektörün önemli temsilcilerden biri olan Agromila, organik gübrelerinin kullanımı ve kullanım alanları, faydaları, sera, açık tarla ve sebze- meyve yetiştiriciliği, topraksız tarım gibi konulara değinmesinin yanında; damlama sulama gübreleri, köklendirici ve sıvı gübreleri hakkında da bilgileri paylaştı

Read More »